Hvordan sikre arkiver etter næringslivet? event 23/06-2025
location_on Union Scene Drammen og direkte på YouTube
message Arkivforbundet og Vestfoldarkivet inviterer politikere og representanter fra næringslivet, forskningsmiljøet og arkivsektoren til debatt!

Tid:        Mandag 23. juni kl. 12:00-13:30

Sted:     Kulturytring på Union Scene, Drammen.

Debatten kan følges direkte: https://www.youtube.com/live/ICT65ow8Orc

Næringslivet har en sentral rolle i det norske samfunnet. Arkivene etter næringslivet har derfor stor samfunnsmessig verdi. Uten dem vil ikke samfunnsdokumentasjonen være helhetlig og representativ.

Hvordan kan vi sikre at viktige arkiver etter næringslivet blir bevart? Hvem har ansvaret? Ressursene på kulturfeltet og i arkivsektoren er begrensede, og det er behov for nye tilnærminger dersom vi skal lykkes. Hvilken rolle kan næringslivet selv spille?

Arkivforbundet og Vestfoldarkivet inviterer politikere og representanter fra næringslivet, forskningsmiljøet og arkivsektoren til debatt!

I panelet: Grete Wold (SV), Erlend Larsen (H), riksarkivar Inga Bolstad, Kristin Saga (NHO), Knut Sogner (BI/Senter for næringslivshistorie), Ole Martin Rønning (Arkivforbundet) og Lene Walle (Vestfoldmuseene).

Ordstyrer: Dag N. Kristoffersen (leder av Hovedutvalg for næring i Vestfold fylkeskommune).

Les mer om arrangementet på Kulturytring.no

Webinar om Rettighetsproblematikk og tilgjengeliggjøring av videoarkiver event 03/09-2025
location_on Microsoft Teams
Nordiske arkivdager event 16/09-2025 - 17/09-2025
location_on Radisson Blu Scandinavia Hotel i Oslo
message Arkivenes betydning i samfunnet
KAI-konferansen 2025 event 23/09-2025 - 25/09-2025
location_on Fredrikstad, Scandic City
message KAI-konferansen 2025
share